מדוע לנשים יש פוטנציאל כלכלי גדול יותר מגברים ?

או: מדוע גברים לא (חושבים שהם…) צריכים סדנה להתפתחות אישית וכלכלית?

אני מגלה שברוב תהליכי ההתפתחות השונים, וגם בסדנאות שלי, יש רוב למתענינות על פני מתענינים.

וכן, לפעמים בת הזוג שולחת את בן הזוג לסדנאות שלי, כי "הוא צריך להרוויח יותר כסף", ולפעמים הנשים מגיעות, כי "אני הבזבזנית" ובן הזוג "יודע להתנהל".

(וההמלצה שלי תמיד להגיע בשניים, כי גם הזוגיות נשכרת וגם הילדים. ככה זה ששני בני הזוג צומחים).

והתפתחות, זו לא רק פריצה כלכלית ושיפור המאזן –  זה עוד שקט נפשי, תחושת ביטחון ושמחה. וכמובן, רגש, העלאת הערך העצמי וחיבור ליעוד והגשמה. דברים שלאו דווקא נמדדים במספרים, אך מאד חשובים לשורה התחתונה (וכנראה שגם את זה נשים מבינות יותר מגברים….).

ובהתבוננות שלי, אחד הפרמטרים הכי חשובים ליכולת הכלכלית שלך ולפוטנציאל ההשתכרות שלך הוא להיות בתחושת "שפע" ו"קלילות". ובזה, באופן כללי ומניסיוני, לנשים יש יתרון.

אז למה נשים מרוויחות עפ"י הסטטיסטיקה 25% פחות מגברים?

מן הסתם בגלל הדגש על הבית, על הילדים, שאם זו הבחירה – אז סבבה ובשמחה, אבל גם בגלל קיבעונות וחלוקה חברתית ומגדרית, תפיסות מיושנות שמנהלות גברים ונשים כאחד,  וגם בגלל שלנשים (ושוב באופן כללי..וכמובן יש דוגמאות לכאן ולכאן), יותר קשה להרגיש "מגיע לי" , לבקש ולדרוש כסף, וגם זה בעיני משהו שעקרו חברתי.

והבשורה הטובה לנשים בעיני, שאלו דברים שקל יחסית לשנות ולפתור, ונשים גם הרבה יותר פתוחות לתהליכי התפתחות ושינוי, וכששני הדברים קורים, גם הפוטנציאל הכלכלי של הנשים פורח… (נרשמתן למחזור הבא של אושר כלכלי?)

ומה אנחנו הגברים?

לנו באופן כללי יותר קל לדרוש כסף (כולל בגלל שאנחנו "חייבים", ואחראים מסורתית ל"פרנסה"), וגם אנחנו "יותר ריאלים", ויש לנו הרבה אקסלים, ואנחנו בחלקנו יודעים להבין את מצבנו הכלכלי ולעשות מאזנים יפים של הכנסות והוצאות.

אבל יקיריי, שותפי הגברים. זהו חלק קטן וממש לא מרכזי ביכולת הכלכלית שלנו, ובד"כ רובנו תקועים באותה עשייה ורמת הכנסה במשך שנים.

והאמת, גם אם אנחנו מרוויחים מספיק, זו לא הבעיה. האם אנחנו עושים את מה שאנחנו אוהבים ובשמחה, או אולי חושבים שזו רק "פריבילגיה" של הרעיה?

וכן, רובנו הגברים מתנהל מהמקום ההישרדותי, ה"אחראי" לפרנסה,  מתוך תחושת מוגבלות ומחסור, ולא של שפע ו"זרימה".

וכן, פעמים רבות יש ל"גברים" אקסלים מסודרים והכל ברור ויודע – הוצאות והכנסות, ואני שומע מהם או דרך בת הזוג – שהם "יודעים", וממש לא צריכים את הסדנה.

אבל אחי הגברים, אחרי שנים בתהליכי התפתחות, עדיין מתמטיקאי ואיש מימון והשקעות בעברי, ומאמין שהמספרים לא משקרים. וכאשר אני מסתכל על האקסלים של "גברים" בעסק או במשפחה, ביומיום או בחיסכון, אני מבין את עומק הבור וחוסר ההבנה. וזה לא רק ידע אלא רומז גם על ההתנהלות הכלכלית והאישית בכללותה.
(וגברים שלא הגיעו לסדנה, ורק רעייתם שיתפה אותי בחסכונות, הוסיפו עשרות אלפי שקלים לפנסיה, שהבנתי את עומק האי ידיעה שלהם, ואח"כ גם ביקשו מרעייתם שתתקשר לשאול אותי משהו "קטן" כאשר נקלעו לבעיה מול מס ההכנסה :-)).

אז נשים – אתם יותר מבינות, חכמות, וגם פתוחות לשינויים. המסר של הסיפור הזה הוא בעיקר לגברים!

יקיריי הגברים – גם אם יש לכם אקסלים, ואתם יודעים כמה ואיך מרוויחים, זה חלק קטן וזעיר מהתמונה הגדולה. תאמינו לי, אתם יכולים לשפר בהרבה גם את המספרים, אבל יותר חשוב – את ההרגשה.

נשים וגברים, ום בזוגיות, הכי שווה ביחד. אם חשוב לכם להתנהל ממקום של שפע ושמחה,סיפוק ובטחון. להבין מה אתם מביאים לעולם, ובמה אתם, כשכירים או בעלי עסקים, מיוחדים. להרוויח כמה שצריכים ולהוציא ברוגע וסיפוק.

תאמו איתי שיחת יעוץ בהנחה גדולה (180 ש"ח וגם מהם 30 ש"ח הולכים לתרומה) בה נבנה לכם ולכן תוכנית מתאימה.

 


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s